List

21 Responses to “Yorumlar”

 1. Kazım KILINÇ

  Smart PLS eğitiminin araştırma yapanlar tarafından öğrenilmesi önemli bir konu. Erkan hocamız tarafından bu eğitim çok güzel bir şekilde verilmekte. 24-25 Haziran 2023 te bu eğitimi aldım. Erkan hocanın sade ve anlaşılması kolay anlatım tarzıyla oldukça faydalı bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Eğitimden sonra analizleri daha kolay yapabiliyorum ve daha nitelikli sonuçlar ortaya çıkıyor. Sosyal bilimler alanında araştırma yapan herkesin nitelikli araştırma yapabilmeleri için öğrenilmesi gereken bir veri analiz programı olduğu için bu eğitimin alınmasını tavsiye ediyorum. Erkan hocam elinize emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim.

 2. Tuğba K.

  Smart PLS 3 hakkında daha önce herhangi bir bilgim olmadan, Nisan 2023’te Erkan Hoca’dan SMART PLS 4 eğitimi aldım. Sadece iki günde , teorik ve pratik güncel bilgi, kıyaslama ve uygulamalarla karmaşık modelleri bile analiz edebilecek seviyeye geldim. Eğitim sonrası da konuyla ilgili sorularıma dönüşü ve desteğinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten minnettarım.

 3. Gizem OĞUZ

  8-9 nisan tarihlerinde Erkan hocamdan SmartPLS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi Eğitimi aldık. Mükemmel bir eğitimdi. SmartPLS 4 güncel versiyonunu bizlere anlattı. Oldukça anlaşılır bir dille ve teoriye dayandırarak değerli bilgilerini bizlerle paylaştı. Sağolsun tüm sorularımıza sabırla yanıt verdi.. “En karmaşık yapısal eşitlik modellemesinin bile üstesinden gelirim artık” 🙂 dediğim bir eğitimdi. Ağzınıza ve emeğinize sağlık hocam çok verimli bir eğitim oldu.. Teşekkürler..

 4. Selçuk Yasin YILDIZ

  Erkan hocamızın 26-27 Kasım tarihlerinde Sivas’ta yapılan SmartPLS eğitimine katıldım. Hocamızın ilgisi, alakası ve nezaketini biliyorken, bilgi aktarımının da üst seviyede olduğuna şahitlik ettim. Erkan hocamın 2 günlük eğitimi sonunda, Smart PLS ile bu kadar fazla türde analizin oldukça kolay bir biçimde yapılabiliyor olmasını öğrendim. Her şey için çok teşekkür ederim hocam.

 5. Kürşad Özkaynar

  Sayın hocamızı Sivas’ta eğitime davet ettik. Sadece bilgisi ve anlatımı ile değil, insanlığı, nezaketi ve ufuk açısı fikirleri ile de büyüledi bizleri. İnsan bu tip konuları “hiç bitmese” tadında öğrenir mi? Öğrenirmiş… Herhangi bir online vs eğitimini dört gözle arayıp katılacağım. Kendisine çok teşekkür ederim. Saygılarımla

 6. Eda

  5-6 Kasım tarihleri arasında SmartPLS ile yapısal eşitlik modellemesi konulu eğitime katıldım gerçekten çok faydalı oldu. Hocamız kurs boyunca her seviye için (yeni öğrenen veya ileri seviyeye ulaşmayı hedefleyen) oldukça anlaşılır ve yalın bir şekilde (teorik ve uygulamalı) anlatarak dersi oldukça zengin bir içerikle sunmuştur. Ders sonunda da ne kadar öğrenebildiğinizi veya uygulayabildiğinizi içeren bir sınav yapılmakta ve bu doğrultuda yönlendirmeler yapılmaktadır. Son olarak hocamızın 2021 de 2. baskısı olan SmartPLS kitabı bilgileri güncel tutmak açısından çok destekleyici oluyor tavsiye etmek isterim..

  Kursun içeriğinden çok memnun kaldım teşekkür ederiz Hocam.

 7. MEHMET SABİR ÇEVİK

  Sayın Erkan Hocamın Smart Pls eğitimine online olarak aldım…Başta online eğitime ilişkin kaygılarım vardı…Ancak Erkan hocanın sade ve anlaşılır anlatımı, konuya hakimiyeti ve anlayışı sayesinde çok faydalı bir kurs görmüş oldum…Erkan hoca, kursları hiç konuyu bilmeyenler için bile faydalı olabilecek şekilde anlatıyor. Bilhassa analizlerden sonra bilimsel yazıların raporlamasına ilişkin takip edilen yol ve yöntem oldukça etkiliydi. Erkan hocanın kurslarına katılmaktan çok memnun kaldım….Erkan hocanın kurslarını gönül rahatlığıyla önerebilirim…Erkan hocaya yürekten teşekkür ediyorum….

 8. Adnan ÖZDEMİR

  Çok değerli Erkan Hocamızın 24-24 Nisan 2021 tarihinde verdiği Smart PLS eğitiminin çok başarılı ve verimli geçtiğini söylemek isterim. Sabırlı anlatım tarzı ile hocamız tüm sorularınıza yanıt veriyor ve iki günün sonunda analizlerinizi kendiniz yapabilecek duruma geliyorsunuz.
  Özellikle tez aşamasında olan doktora ve yüksek lisans öğrencilerinin bu eğitimi almalarını öneriyorum.
  Teşekkür ederiz Erkan Hocam,

 9. Gönül Çulha Özsoy

  24-25 Nisan 2021 tarihlerinde Erkan Hocamızdan Smart PLC ile Yapısal Eşitlik Modeli eğitimi aldık.
  Çok faydalı bir eğitimdi. Tez çalışmamda kullanmayı plandığım bu modeli öğrenebileceğim en doğru kişi olduğunu düşünüyorum.
  Erkan Hocamızın bu konudaki kitabını da almıştım. Eğitim ve sonrasındaki kitap desteği ile işimin çok kolaylaşacağını düşünüyorum. Analizlerimi tek başıma yapabilecek noktaya geldiğimi umuyorum.
  Yoğun ve yorucu bir eğitimdi ama Erkan Hocamızın sabrı ile çok güzel bir şekilde sonuçlandırdık.
  Bu modeli kullanmayı planlayanlara bu eğitimi tavsiye ederim.
  Erkan Hocam size de çok teşekkür ediyorum.

 10. Sidre Gül Bige GÖCEKLİ

  12-13 Aralık 2020 online SmartPLS ile yapısal eşitlik modellemesi eğitimine katıldım ve çok faydalı oldu. Bu eğitimleri verdiğiniz için çok teşekkürler hocam. Herkese tavsiye ederim. Sağlıkla kalın.

 11. Dr. Öğr. Üyesi Emre Yakut

  Saygı değer Erkan Hocamın  Adana’daki 7-8 şubat 2020 tarihli Smart Pls eğitimi çok sayıda model çözümüne yönelik uygulamalarla etkin ve verimli olarak gerçekleşti. Bu eğitimin sonunda yapısal modellerin çözümüne ilişkin bizlere çok önemli katkıları oldu. Sayısal Yöntemler üzerine eğitim veren birisi olarak Yapısal model çalışmak isteyen araştırmacıların Erkan Hocamın eğitimini kesinlikle öneriyorum. Smart-pls Yapısal Eşitlik Uygulamalı kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca soğuk şubat ayında smart_pls eğitiminde bizlere zaman ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz.  

 12. Doç. Dr. Nurdan Çolakoğlu

  Çok değerli Erkan Hocamızın 18-19 Ocak 2020 tarihinde verdiği Smart PLS eğitiminin çok başarılı ve verimli geçtiğini söylemek isterim. Konuya ilgi duyan tüm akademisyenlerin ve lisansüstü öğrencilerin bu eğitimi almalarını bir Araştırma Yöntemleri hocası olarak mutlaka tavsiye ediyorum. Sabırlı anlatım tarzı ile hocamız tüm sorularınıza yanıt veriyor ve iki günün sonunda analizlerinizi kendiniz yapabilecek duruma geliyorsunuz.
  Teşekkür ederiz Erkan Hocam,
  yeni eğitimlerde bilgilerinizden faydalanmak dileği ile…

  Saygılarımla…

 13. Cansu TOR KADIOGLU

  Erkan hocamın Ocak 2020 Amos kursuna katıldım. Programı en temel özelliklerinden en ince detayına kadar o kadar anlaşılır ve akıcı şekilde anlatıyor ki çok faydalı oldu benim için. Akademik hayatım boyunca kullanacağım çok değerli bilgileri öğretti uygulattı çıktılarını ve uygulamalarını bizlerle paylaştı. Tezimin ve yapacağım yayınların kalitesini artıracağına emin olduğum Yem modelini eksiksiz öğretiyor Erkan hoca. Önümüzdeki dönemlerde diğer kurslarını da takip edeceğim, Amos kitabı çıkarırsa tüm akademisyenlerin daha nitelikli analiz yapmasına olanak veren bir kitap olacağına eminim. Çok kaliteli ve donanımlı bir hoca olduğunu eklemeliyim. Eğer analizlerinizde zorlanıyorsanız, “anlayamıyorum anlasam da doğru uygulayamıyorum” diyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum, çare Erkan hoca!

 14. Sevi Baloğlu

  Erkan hocamızın 18-19 Ocak 2020 tarihlerindeki SmartPLS eğitimine katıldım. Gayet ayrıntılı bir şekilde ve her birimizle teker teker ilgilenerek verdi eğitimi. Anlaşılır bir şekilde, bir çok örnek vererek bilgilerini aktardı hocamız. SmartPLS bir çok açıdan Lisrel ve AMOS’tan daha kullanıcı dostu olmasına karşın malesef kitaplardan tam olarak öğrenebileceğimiz bir program değil. Bu noktada Erkan hocamızın Hair’den bile daha iyi anlattığını söyleyebilirim =) Eğitimin ilk gününden sonra yarım saatlik bir tekrar yaptığınızda çok daha kolay yerleşiyor bilgiler. Eğitim bittikten sonra tek başınıza analizi yapabiliyor olmak çok güzel bir duygu.
  Erkan hocama tekrardan çok teşekkür ediyorum…

 15. Ayten Eren

  Erkan Hocamızın 9-10 kasım Smart PLS eğitimine katıldım. Eğitim esnasında eğitimini anlaşılır kılmak için uyguladığı yöntem ve öğretimi konusundaki uzmanlığı ve katılımcıların eğitsel ihtiyaçlarına sabırla cevap vermesi beni etkiledi . Eğitim sonrası pekiştirme yapmak Erkan hocanın tansiye ettiği gibi çok önemli. Diğer konularda da eğitimlerine tereddütsüz katılmayı düşünüm.

 16. sevil

  Katılmış olduğum Smart-PLS eğitiminin oldukça etkili ve verimli olduğunu ifade edebilirim. Erkan Hoca’nın özellikle alan hakimiyeti ve bireysel farklılık ve hazırbulunuşluk düzeylerine uygun olarak bilgileri aktarma yöntemlerinin profesyonelliğinin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca alınan eğitimden sonra bağımsız olarak hiç zorlanmadan da analizleri yapabilmek de çok güzel.
  Emeğinize sağlık……

 17. Oben URU

  Değerli Erkan Hocam,

  Bir akademisyen olarak katıldığım ileri düzey istatistik paket programlarına ilişkin eğitimlerinizden fazlasıyla yararlandım ve çok memnun kaldım. Bu çerçevede başta araştırma yapan tüm akademisyenlerin farklı birçok ileri düzey istatistik paket programlarını kullanabilme yetkinliklerini geliştirebilmeleri ve bu doğrultuda güncel, sağlıklı araştırma yapabilmeleri ve bu araştırmaların bulgularını ve vurgularını başta öğrencileri ve tüm diğer etkileşenleri ile paylaşabilmeleri, son derece nitelikli bilimsel yayınlara/ürünlere dönüştürebilmeleri hususunda verdiğiniz eğitimlerin elzem olduğu kanaatindeyim. Artık öyle bir dönemin içindeyiz ki kendini güncellemeyen akademisyenlerin çıktılarının da kamuoyunda bir itibarı olmamaktadır. Şahsım adına çok keyifli, akıcı ve öğretici geçen eğitim seminerleriniz için çok teşekkür ediyorum.
  Farklı eğitimlerde tekrar görüşmek dileğiyle,
  Saygılarımla

 18. Gülay Keskin

  Katıldığım en faydalı eğitimlerden biriydi. Programı öğrenebilir miyim acaba ? diyerek gittiğim eğitimden dolu dolu ve mutlu bir şekilde ayrıldım. Erkan hocama çok teşekkür ederim.

 19. Mustafa Aslan

  Erkan Hocamız gerçekten hem istatistik hem de sosyal bilimler alanında oldukça yetkin bir akademisyen. bu yetkinliği kendisinin ders anlatımına ve örnek seçimine de yansımakta.

  Dersin hem içeriği, hem sunumu hem de yeterliliği en üst düzeyde. Sadece akademisyenlere değil, istatistik bilimini çalışmalarında kullanan tüm profesyonellere tavsiye ederim.

  Erkan Hocam size çok teşekkür ederim.

 20. Aysun Doğan

  Temel Smart-PLS için yeterli ve içeriği kolay anlaşılır bir eğitim, Erkan hocanın anlaşılması kolay anlatım tarzıyla birleşince oldukça faydalı bir eğitim oldu. Eğitim sonunda bir analizi tek başınıza yapabilme becerisi kazanmak da ayrı memnuniyet verici bir durum. Sosyal bilimlerde araştırma yapan herkesin işine yarayacak bir veri analiz programı olduğu için tavsiye ediyorum. Bir Sosyal Bilim araştırmacısı olarak ileri Smart-PLS eğitimleri olursa kesinlikle katılmayı düşünüyorum. Erkan hocam emeğiniz için teşekkür ederim.

 21. orhan

  Eğitiminizden çok faydalandım. İstatistik çalışan herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın